In het slechtste geval zou de Europese rundvleessector drie miljard euro omzet verliezen wanneer een vrijhandelsverdrag wordt gesloten met het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur. In elk geval is de rundvleessector de grootste verliezer. Dat concludeert het persbureau Agra Europe na inzage van een studie van het Joint-Research Centre van de Europese Commissie.
Volgens de studie daalt het Europese landbouwinkomen met drie procent als het vrijhandelsverdrag doorgevoerd wordt. De impact voor de rundvleessector is het zwaarst. Zo meldt de studie dat een groot aantal rundvleesproducenten in de EU failliet zal gaan wanneer landen als Argentinië en Brazilië vrijwel ongebreidelde toegang tot de markten van de Europese lidstaten krijgen. Het mogelijke omzetverlies van drie miljard euro wordt verklaard door een teruglopend marktaandeel en dalende prijzen tot acht procent.
Bij dit onderzoek is uitgegaan van voorstellen voor een handelsdeal zoals deze in 2004 en 2006 op tafel lagen. De onderhandelingen tussen de Europese Unie en Mercosur zijn nog lang niet afgerond.
Heeft u nieuws dat voor de redactie interessant is? Laat het ons weten!
Laat een reactie achter