De Europese lidstaten hebben de invulling van de precieze procedure en de modaliteiten over het burgerinitiatief goedgekeurd. Het burgerinitiatief geeft inwoners van de EU de kans zich rechtstreeks tot de Europese Commissie te richten en er om wetgevende voorstellen te vragen.
Vorige week kreeg het burgerinitiatief tegen ggo’s van Greenpeace nog nul op het rekest omdat het nog niet op punt stond.
Een burgerinitiatief moet minstens door één miljoen burgers ondertekend zijn. Het aantal landen dat de ondertekenaars moeten vertegenwoordigen, bedraagt één vierde van het totaal aantal EU-lidstaten. Er is ook vastgelegd hoeveel handtekeningen per lidstaat er nodig zijn.
Burgerinitiatieven moeten aangemeld worden op een online register dat beheerd wordt door de Commissie. Vervolgens krijgen de initiatiefnemers 12 maanden de tijd om één miljoen handtekeningen te verzamelen.
Het burgerinitiatief zag vorig jaar het levenslicht met het Verdrag van Lissabon.
Heeft u nieuws dat voor de redactie interessant is? Laat het ons weten!
Laat een reactie achter