De Nederlandse veehouderijsector heeft in 2011 meer dan twintig procent minder antibiotica ingezet dan in 2009. Daarmee is de eerste doelstelling van het terugdringen van het antibioticagebruik gehaald, zo meldt de stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa).
De SDa is door het ministerie van EL&I in het leven geroepen om het antibioticagebruik in de Nederlandse veesector transparanter te maken en streefwaarden van antibioticagebruik vast te stellen.
In het eerste jaarrapport meld SDa dat de sectoren laten zien dat er serieus gewerkt wordt aan antibioticareductie, maar dat er nog extra energie gestoken moet worden in goede registratiesystemen.
Komend jaar wil SDa zich richten op het handhaven van streefwaarden en kijken naar de mogelijkheden voor het opleggen van sancties als streefwaarden niet worden gehaald.
Heeft u nieuws dat voor de redactie interessant is? Laat het ons weten!
Cijfers voor vleesvee??
stt....
Kansen voor vleesveehouderij
Laat een reactie achter